Přednáška o vztazích a komunikaci. Ester Geislerová a její příklady z života. Honza Vojtko a jeho příklady z terapeutovny.

“A proč si mi psal, že mě miluješ?”
“Jsem se spletl.”
“NEROZUMÍM TVÝM POCITŮM BEZ SMAJLÍKŮ.”
Je vám to povědomé? Po tom, co jsme začali zveřejňovat vaši reálnou online komunikaci, jste se nás začali ptát, co s tím. Jsme sociální bytosti a tak je naší přirozeností neustále vytvářet vztahy: partnerské, pracovní, kamarádské nebo rodinné. Do našich vztahůvstoupily mobilní telefony a messengery. Současné vztahy a komunikace tak prochází turbulencí, na kterou se učíme za pochodu reagovat. Jsme v tom všichni a chceme se o tom bavit a zkusit tomu porozumět.
Přijďte s námi sdílet a zažijte humorem a informacemi nabitý večer!

Ester a Honza o projektu

Terapie sdílením se objevila na Instagramu poprvé v roce 2018, kdy vizuální umělkyně a herečka Ester Geislerová sdílela mrazivé věty, kterými se lidé rozcházejí. Tyto příspěvky vyvolal obrovský ohlas a hashtag #terapiesdilenim se stal fenoménem. Dnes profil na Instagramu sleduje 345 000 lidí a na Facebooku přes 25 000, a zprávy stále proudí nejen z České republiky, ale i ze Slovenska. Projekt „Terapie sdílením“ získal také další podoby, jako jsou knihy, audioseriál, webseriál a audiokniha. Těmito médii se tým Terapie sdílením snaží pozorovat a zkoumat téma vztahové komunikace a hledat odpovědi na současné výzvy digitálního věku. Sbíraná data dosáhla takového množství, že jsou validním obsahem pro následné zkoumání v oblasti rizikového chování v prostředí internetu a moderního IT ve vzdělávání. Zejména pak v oblasti kyberšikany, sextingu, cyber groomingu, rizik sociálních sítí a ochrany osobních údajů v prostředí internetu. V roce 2019 navázali Ester Geislerová a párový terapeut Honza Vojtko na úspěch projektu Terapie sdílením s interaktivními a zábavnými přednáškami „Terapie sdílením LIVE“ a „Terapie sdílením RESET“. Tyto přednášky jsou vždy vyprodané, mají silnou podporu odborné veřejnosti a Honza i Ester se potkali už s desítky tisíci diváky po celé České republice. Instagramový projekt Terapie sdílením získal cenu Czech Social Awards za nejinspirativnější Instagram roku 2020. Podoby audio podcastů na audioteka.cz “Terapie sdílením: Průvodce moderními vztahy” byl následně nominovaný na audioknihu roku 2020 a inspiroval i vznik hraného seriálu pro Mall.Tv. Hraný seriál “Terapie sdílením: O esemeskách a lidech” pro Mall.TV získal cenu za nejlepší webseriál, na mezinárodním festivalu seriálů Seriall killer.

Ester říka: S odborníkem a terapeutem, Honzou Vojtkem, jsme připravili přednášku o vztazích a komunikaci. Konečně se můžu s někým bavit odborně o tom, o čem plkáme s kamarádkama, kdo ví o co jde a já se díky TS, společně s diváky učím, jak neopakovat staré chyby. Všem, které to zajímá nebo trápí, pomáháme najít cestu nebo přemostění. Nastiňujeme základní pojmy o vztazích, vyvracíme omyly a to moderní a poutavou formou.“ říká autorka námětu a vizualizací Ester Geislerová.

Honza Vojtko: ”Svět se mění. Žijeme v době, která nám dovoluje vybírat si partnery na základě našich pocitů, z lásky, nemusíme se ženit a vdávat kvůli spojení dvou gruntů. Jenže tato svoboda nám bohužel často i život komplikuje. K naší volbě po nás požaduje, abychom se znali. Abychom věděli kdo jsme a tím pádem i rozpoznali kdo je ten náš ideální partner. A do toho nás tenhle úžasný svět neustále zásobuje novými hračkami a technologiemi, které jsou dobrý sluha, ale zlý pán. A jak se neznáme, často těmto hračkám podléháme a chodíme zkratkou. I k těm nejbližším okolo nás, našim partnerům a dopouštíme se tak osudových chyb. Ale nejsme v tom sami, děje se to nám všem! Nejlépe se člověk učí chybami i těch druhých, ve kterých se sám pozná. My vám je ukážeme. Sdílení je nejlepší terapie!

AKTUÁLNÍ PŘEDNÁŠKY

udalost-live
490 Vstupenka
udalost-live
490 Vstupenka
udalost-reset
490 Vstupenka

Z ohlasů diváků

Instagram #ester&josefina